na ndiq ne

Volvo S90 dhe oferta joshëse nga Volvo Albania

22/12/2017

Volvo S90, sedani luksoz suedez plotëson ofertat e fundvitit të konçesionarit zyrtar Volvo në Shqipëri.

Volvo S90 inauguroi stilin e ri të markës premium me një design vërtet original dhe kontemporan. Rezultatet kanë qenë të shkëlqyera jo vetëm në rang pëlqimesh dhe vlerësimesh të përgjithshme, por edhe të përkthyera në shifra, që do të thotë shitje reale. Volvo arriti të propozojë në këtë segment një rivale të denjë konkurrenteve gjermane, duke ofruar kështu diçka origjinale, pa munguar të vendosë theksin tek aspektet e sigurisë, traditë e mirënjohur e prodhuesit suedez.

S90 ka marrë pesë yje në crash test-in e kryer nga Instituti Europian Euro Ncap, me renditje në “podiumin e nderit”.

Volvo Albania ofron modelin ekskluziv S90 me një ofertë vërtet joshëse (afër 20% zbritje mbi çmimin e makinës) për në model me një listë të gjatë opsionesh ekstra të përshira.

Makina është e re dhe ka dy vjet garanci.

Detajet e ofertës i gjeni më poshtë ndërsa në fund të faqes gjeni linkun për të shkarkuar ofertën me detajet e plota nga Volvo Albania.

 

Modeli: VOLVO S90

Versioni: D4 AUTOMATIC MOMENTUM

Motorri: 2.0 Diesel 190HP (EURO 6)

Konsumi Mesatar: 4.4 l/100km

Kambio automatike me tetë marsha

Sedile Komfort Lekure Moritz

Kompjuter Bordi 8” me Display per Shoferin

Klimatizator Automatik me 2 Zona

Clean Zone AQS

Preventilim + Ngrohje e Tejzgjatur pas Fikjes se Motorrit

Sediljet e përparme me komandim elektrik te lartesisë dhe suport i zones lombare (4 Pozicione Elektrike)

Inserte Dekori “Iron Ore”

Pasqyra Kortezie Para me Ndricim

Timon Prej Lekure Mutifunksional me Uni Dekor

Leva e Transmisionit Prej Lekure Uni Dekor

Prize 12V ne Pjesen e Pasme

Pasqyre Qendrore me VeteErresim

Pragjet e Dyerve Metalike me Mbishkrim “Volvo”

Kutia e Ndihmes se Shpejte

Pasqyrat me Palosje Elektrike

Fenere LED

Emergency Brake Light EBL

Pilot Automatik Adaptiv

Suport Collision Mitigation Përpara

Suport Lane Keeping Aid

Sensore Parkimi Prapa

Hill Start Assist

Sensore Shiu ne Xhamin e parë

Airbag ballor, Airbag SIPS, Airbag Perde, Airbag per Gjurin Shoferi

Sediljet Para me Mbrojtje te Zverkut ne Rast Goditje nga Pas

Rripa Sigurimi me Pretensionues dhe Sinjal Akustik

Emergency Brake Assist EBA

Intelligent Driver Information System IDIS

Sistemi Audio High performance me Dalje AUX + Dalje USB dhe Bluetooth

Sistem Road Sign Information RSI

Lidhje Vokale

Shasia Dinamike

Disqe Alumini 17’ me Goma 225/55 R17, Michelin W

Sistem i Monitorimit te Presionit te Gomave

OPSIONE SHTESE:

Ngjyra Metalike Onyx Black 1,090.00€

Paketa WINTER 360.00€

Sediljet Para me Ngrohje

Sprucatoret e Ujit te Xhamit me Ngrohje

Paketa VERSATILITY 1,500.00€

Bagazhi Automatik me Buton

Prize 12V ne Bagazh

Shpinoret e Sediljes se Pasme me Palosje Elektrike

Keyless Drive me Komandim me Levizje Kembe te Deres se Bagazhit

Paketa BUSINESS 1,950.00€

Kompjuter Bordi 12” me Display per Shoferin

Sensus Navigation

Park Assist Pilot me Sensore Parkimi Para dhe Prapa

Disqe 18” Alumini me 10 Krahe, 245/45 R18 930.00€

Drive Mode me 3 Modalitete Guide 120.00€

Inserte Druri “Dark Flame” 290.00€

CD Player 110.00€

Xhami Ereprites me Ngrohje 230.00€

Gome Rezerve Mini 115.00€

Sedilja e Shoferit Elektrike 900.00€

Pasqyrat e Jashtme me Veterresim 230.00€

Timoni Dru-Lekure 440.00€

Transport + Siguracion 1,000.00€

Çmimi total me TVSH: 60,715.00€

Oferta e Volvo Albania-s: 49,300.00€*

*Çmimi nuk perfshin targimin dhe taksat e tjera.

GARANCIA : 2 VJET PA LIMIT KM + SHERBIM “ON ROAD ASSIST”

Kliko për të shkarkuar ofertën e plotë